Asla pes etme!
İlk hedef bağımsızlık...

Her şey on yaşımda, müzik dersi alırken notaları müzik defterimin porte aralığına yazamadığımı fark ettiğimizde başladı. Kısa bir zaman içinde hayatımda ciddi değişmeler meydana gelecekti. Bakıyorsunuz, görüyorsunuz ama görüntü, anteni düzgün çalışmayan eski bir televizyonun ekranı gibi…

Yine de bu eğitime çok meraklı bir çocuk olarak beni hiç yıldırmadı. Hâkim olan dedemden etkilenerek 8 yaşında avukat olmaya karar verdim ve tüm yaşadığım olumsuzluklara rağmen hayallerimden hiç vazgeçmedim. Hayattaki bu duruşumun en büyük kaynağı bana her koşulda destek olan ailemdi.

Hâkim olan dedemden etkilenerek 8 yaşında avukat olmaya karar verdim...

Yaşadığımız her sıkıntı feraha açılan ve yeni umutlar vaat eden bir kapıdır. Son 4 senedir görme kaybımın giderek artması çeşitli zorlukların yanında farklı ve güzel başlangıçlara da yol açtı.

Nurdeniz ve Maggie HanımBenim Rehber Köpekler konusundaki ilk farkındalığım ABD’deki eğitimim sırasında oldu. Orada ve Avrupa’da yaşayan görme engelli bireylerin yaşam koşullarının ülkemizdekinden çok daha iyi olduğunu anladım. Daha sonrasında değerli İngiltere Büyükelçisi Richard Moore’un eşi Maggie Moore ile tanıştım. Kendisi benim için rol model oldu. Maggie Moore rehber köpeği Star sayesinde protokolde oldukça rahat hareket edebilse de günlük yaşantısında pek çok sıkıntı ile karşılaşıyordu.

İşte o zaman Avrupa Birliği aday ülkesi olan Türkiye’nin bu bağlamda ne kadar çok yol alması gerektiğini anlayarak çalışmalara başladık. Bizim hedefimiz arabesk yaklaşımların, acıma ve acındırma politikasının ötesinde kendine yetebilen, hedeflerine ulaşabilen, her türlü zorluğa meydan okuyup üretebilen düşünebilen bireylerin desteklenmesi olacaktır. Engelim var, görmüyorum, yapamam değil engelim olsa da yapabilirim, hiçbir şey bana engel olamaz diyen görme engelli bireylerin toplumda hak ettikleri yerlere kavuşmalarını sağlamaktır.

Sesimizi dilenmeden duyurabilmek.

Biz engellilere balık verilmesini değil balık tutmasını öğretmek ve bunu yaparken güvenli ve bağımsız hareket etmelerini sağlamak amacıyla çalışıyoruz. Türkiye’deki görme engelli bireylerin global vizyon açısına sahip olmalarını hedefliyoruz. Engellilerin sosyalliği bizim için çok önemli engellinin aciz konumundan çıkartılarak kendi kendine yetebilen, kimseye muhtaç olmadan yaşam standartlarını sürdürebilen bireyler olması bizim ilk hedefimiz. Bir organınızdaki eksiklik diğer organlarınızın daha kuvvetli hale gelmesi demektir. Biz buna krizi fırsata çevirmek diyoruz.